Z czego zbudowane są okna energooszczędne?

Z czego zbudowane są okna energooszczędne?

Read Time:1 Minute, 39 Second

Jeśli chcesz zdecydować się na budowę domu energooszczędnego, musisz pamiętać o tym, że dobór odpowiednich materiałów budowlanych jest kluczowy. Także zaliczają się do nich okna, które powinny zapewniać bardzo dobre parametry termoizolacyjne.

W porównaniu ze zwykłą stolarką okna energooszczędne pozwalają na maksymalne ograniczenie strat ciepła. Najczęściej okna energooszczędne mają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw=0,7 W/m2*K, podczas gdy zwykła stolarka nawet dwa razy więcej Uw=1,3 W/m2*K. Przekłada się to na koszty ogrzewania, ale, oczywiście, końcowe wydatki są zależne od wielu innych czynników, w tym sposobu ogrzewania, rodzaju ścian, powierzchni okien.

Co wyróżnia okna energooszczędne?

Najczęściej okna energooszczędne są produkowane z drewna lub też są to okna drewniano-aluminiowe, które z zewnątrz pokryte są warstwą aluminium. Okna te mają grube ramy, które wynoszą zwykle 7-9 centymetrów. Najczęściej ramy są kilkukomorowe, ale warto pamiętać o tym, by zawsze sprawdzać parametry, ponieważ nie zawsze okna z większą liczbą komór są cieplejsze od tych z mniejszą.

Ważnym elementem okien tego rodzaju są pakiety szybowe. Najczęściej stosuje się do nich pakietu dwukomorowe, czyli z 3 szybami, dzięki czemu pozwalają na izolację prawie tak dobrą, jak zwykła ściana. Pomiędzy szyby często wpuszcza się specjalne gazy, które mają bardzo dobre parametry cieplne. Są to zwykle argon czy krypton. Dopełnieniem są tak zwane powłoki niskoemisyjne, dzięki czemu okna nie tylko nie wypuszczają ciepła na zewnątrz, ale również pozwalają na darmowy uzysk ciepła. Do wnętrza domu przez szyby dostaje się promieniowanie słoneczne krótkiej długości fali, dlatego można zminimalizować potrzebę ogrzewania. Ważne są też uszczelki.

Gdzie kupować okna energooszczędne?

Przede wszystkim możemy zakupić je w sklepach specjalizujących się w sprzedaży stolarki okiennej. Dobre sklepy mogą zaoferować nam okna energooszczędne różnych producentów, dlatego wtedy możemy zapoznać się z różnymi modelami oraz wybrać te najbardziej korzystne.

76211b2891e76f722b27e7dd205fc077?s=400&d=mm&r=g

About Post Author

jan

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Z czego zbudowane są okna energooszczędne?

Dodaj komentarz

Jak powinny być zbudowane stropy i ściany przeciwpożarowe? Previous post Jak powinny być zbudowane stropy i ściany przeciwpożarowe?
Czy warto wynajmować maszyny budowlane? Next post Czy warto wynajmować maszyny budowlane?