jak sciagnac fototapete ze sciany 01

Jak ściągnąć fototapetę ze ściany?

Read Time:2 Minute, 18 Second

Zazwyczaj w naszych mieszkaniach, chcemy czuć się bardzo komfortowo, dlatego dbamy o to, aby były urządzone zgodnie z naszymi potrzebami i trendami mody. Od czasu do czasu mamy potrzebę zmodyfikować nieco przestrzeń, w której mieszkamy. Być może to, co spełniało swoją rolę kilka lat temu, obecnie już nam się nie podoba i mamy ochotę na odmianę.

Ściąganie fototapet

W wielu domach możemy dostrzec fototapety, które są piękną ozdobą wnętrza. Dodają mu nieco wyrazu i indywidualnego charakteru. Jeśli jednak fototapeta już dłuższy czas zdobi ściany, mogła się nam znudzić i mamy ochotę coś zmienić. Być może nie do końca pasuje do aktualnego wystroju, zwłaszcza jeśli zmienialiśmy meble lub dokonaliśmy innych zmian. Dobrym sposobem może być wtedy wymiana fototapety na inny model. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów, które wpiszą się w nasze aktualne potrzeby (m.in. w sklepie internetowym FOTEKS). Trzeba jednak wcześniej ściągnąć starą fototapetę. Jak się do tego zabrać? Okazuje się, że wcale nie jest to zbyt kłopotliwe, jeżeli dowiemy się wcześniej jak ściągnąć tę ozdobę, która tak długo zdobiła nasze ściany. Najłatwiejszym sposobem jest przygotowanie sobie wody w wiaderku lub w spryskiwaczu i namaczanie powierzchni fototapety gąbką, pędzlem lub spryskiwać atomizerem w spryskiwaczu. Wcześniej bezpiecznie jest odłączyć prąd, zwłaszcza jeśli fototapeta jest w pobliżu gniazdek.

Na mokro lub na sucho

Jeśli odczekamy jakieś 15 minut, powinna zmięknąć na tyle, aby jej ściąganie nie było problemem. Można to zrobić elastyczną, silikonową szpachelką lub zwykłą tradycyjną. Sprawdzi się również nalanie do wody odrobiny octu, który również dobrze wpłynie na zmiękczenie materiału i ułatwi ściąganie go ze ściany. Najłatwiejsze do usunięcia są fototapety papierowe. W sklepach stacjonarnych i internetowych możemy również kupić gotowy preparat do ściągania fototapet, którego skład jest opracowany tak, aby ich usuwanie nie rodziło żadnego kłopotu i przebiegło szybko.

Niektórzy ściągają fototapetę na sucho, ale trzeba przyznać, że może być to dużo bardziej czasochłonne i jest większe ryzyko, że zrobimy ubytki w ścianie. Jeśli zdarzą nam się one mimo zachowania szczególnej ostrożności to warto od razu je zaszpachlować np. gotową masą szpachlową do kupienia w sklepach. Ściana będzie nadal gładka i dobrze będzie się prezentowała.

jak sciagnac fototapete ze sciany 02

Nowe wnętrze w kilka godzin

Podczas nakładania nowej fototapety, warto robić to starannie, aby efekt nas w pełni zadowalał. Wiele zależy od jej wielkości oraz od naszych umiejętności, jednak jeśli dowiemy się, jak maksymalnie ułatwić sobie pracę, nie będzie to dla nas większym wyzwaniem. Nasze nowe wnętrze z pewnością sprawi nam wiele satysfakcji. – Najczęściej decydujemy się na fototapety w salonie czy pokoju dziennym, które są najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem. – mówi Anna Wicher ze sklepu z fototapetami na wymiar FOTEKS. – Zależy nam więc na tym, aby było ono funkcjonalne, ale również estetyczne i odzwierciedlało nasze wyczucie stylu. Niezależnie od motywu, który wybierzemy, warto przyłożyć się do tego zadania. Nasza ściana nabierze zupełnie nowego charakteru. – dodaje Pani Anna.

76211b2891e76f722b27e7dd205fc077?s=400&d=mm&r=g

About Post Author

jan

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

gotowe projekty domow skorzystaj ze sprawdzonych rozwiazan Previous post Gotowe projekty domów – skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań
krzesła do salonu Next post Krzesła do salonu w stylu japońskim