krzesła do salonu

Krzesła do salonu w stylu japońskim

Styl japoński jest jednym z najstarszych, znanych na kuli ziemskiej. Prostota form, minimalizm dodatków i harmonia faktur i kolorystyki – to wszystko definiuje ten popularny design. Jeśli pragniemy urządzić mieszkanie w stylu japońskim, możemy być pewni, że szybko stanie się ono naszą prywatną oazą spokoju i ciepła. Dobrze dobrane elementy wyposażenia sprawią, że wnętrze zachwyci nie tylko domowników, ale też gości.

Jak jednak wybrać krzesła do salonu w stylu japońskim, jeśli w tradycyjnych domach Dalekiego Wschodu nie używano tego typu mebli? Na to pytanie są dwie odpowiedzi kreatorów światowego designu. Jedna z nich zakłada minimalizm i tradycyjne podejście do kwestii aranżacji, czyli rezygnację z krzeseł na rzecz poduszek, puf, mat z bambusa lub innych płaskich siedzisk, najczęściej plecionych. Druga opcja jest połączeniem elementów europejskich z japońskimi – tu krzesła są dopuszczalne, o ile korespondują ze stylistyką Wschodu, stosowanymi tam materiałami oraz filozofią aranżacji.

Wybieramy krzesła do salonu japońskiego

Orientalny styl wydobędziemy poprzez wybór drewnianych, niskich krzeseł pozbawionych ozdobników, o prostej, geometrycznej bryle. To właśnie drewno harmonizuje przestrzeń i dodaje jej szlachetności. Sprawdzą się tu nie tylko siedziska w całości wykonane z litego drewna, ale też te tapicerowane, w kolorystyce japońskiej, czyli odcieniach bieli, beżu, czerwieni oraz brązu. Czerń też będzie świetnym uzupełnieniem naszego wnętrza.

Miłośnicy stylu tradycyjnego znajdą wiele interesujących propozycji poduszek, których wysokość, miękkość oraz kolor należy wybrać w odniesieniu do barwy podłoża i stołu. Dobrze, jeśli siedzisko, podłoże oraz stolik lekko kontrastują, co sprawia, że salon nabiera wyrazistego charakteru i elegancji. Absolutnym hitem, który dopiero podbija europejski rynek są beznogie krzesła do salonu japońskiego z miękkim siedziskiem i ergonomicznym oparciem, dające się bez problemu sztaplować, co podkreśla minimalistyczny styl wnętrza.

Dodaj komentarz

jak sciagnac fototapete ze sciany 01 Previous post Jak ściągnąć fototapetę ze ściany?
Układ pokoju dla dziecka Next post Jak funkcjonalnie rozplanować układ pokoju dziecka?