aranzacja mieszkania

Jak zaplanować mieszkanie na poddaszu – aby było modne i komfortowe?

Read Time:1 Minute, 39 Second

Dla niektórych osób mieszkanie na poddaszu kojarzy się z trudnością w projektowaniu wystroju ze względu na dużą ilość skosów. Mimo tego taka forma przestrzeni kryje w sobie wiele możliwości aranżacyjnych. To świetny wybór dla młodej pary lub rodziców z dzieckiem. Aby przestrzeń była modna, lecz także komfortowa warto jest urządzić mieszkanie tak, żeby było również funkcjonalne. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Jak zaplanować kuchnię na poddaszu?

Odpowiadając sobie na pytanie, jak zaplanować mieszkanie na poddaszu, trzeba wziąć kilka ważnych aspektów pod uwagę. Jednym z miejsc, w którym przebywa się codziennie jest niewątpliwie kuchnia. Zanim zaplanujemy jej wygląd należy bliżej przyjrzeć się wymiarom powierzchni, którą dysponujemy.

Najistotniejszą rzeczą jest tak zwana ścianka kolankowa. Jest to elementu dobudowany na wieńcu ostatniej kondygnacji budynku. Biegnie ona wzdłuż połaci dachowej, aby można było podnieść dach i zwiększyć powierzchnię użytkową. Im jej wysokość jest mniejsza, tym stwarza mniejsze możliwości gospodarowania wystrojem.

Jeżeli ścianka kolankowa ma wysokość 75 cm to możemy zabudować skos schowkami lub ustawić pod nią stolik w kolorze marmuru. Jeśli jednak wysokość to około 90 cm można zamontować także dolne szafki mebli kuchennych. Częstą praktyką jest również umieszczenie zlewozmywaka. Warto wziąć pod uwagę umiejscowienie okien. Od nich bowiem zależy ustawienie stołu jadalnianego oraz krzeseł.

Aranżacja sypialni na poddaszu

Poddasze jest również doskonałym miejscem do urządzenia klimatycznej sypialni. Sprzyja ono wyciszeniu i zaznania prywatności. Tu również dużo zależy od wysokości ścianek kolankowych. Jeżeli nie dysponujemy zbyt wysokim pomieszczeniem, można postawić na łóżko wsparte na drewnianych paletach i niskie szafki nocne. Doda to rustykalnego stylu, który obecnie jest bardzo modny.

Kolejnym krokiem jest zaplanowanie oświetlenia. Unikajmy stawiania głównej lampy sufitowej w centrum. Najważniejsze jest kreowanie przytulnego klimatu, a do tego celu lepiej posłuży oświetlenie nastrojowe i punktowe. Powinno mieć ciepłą temperaturę barwową, co sprzyja wyciszeniu i relaksowi.

Aby uzupełnić wystrój sypialni, warto przemyśleć organizację szaf oraz komód. Jeżeli dysponujemy około 190 cm przestrzeni w górę, można pomyśleć nad efektownymi szafami czy nawet organizacją garderoby, Te zabudowane staną się dodatkową przestrzenią do przechowywania nawet książek czy innych rzeczy osobistych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

remont Previous post Na czym polega umowa o prace remontowo-budowlane i dlaczego jest ważna?
prace wykonczeniowe dom Next post Elewacja domu — jaka jest kolejność prac przy wykończeniach?