Chcąc zbudować dom, dokonać remontu wnętrz, zaaranżować mieszkanie, musimy z oczywistych względów posiadać odpowiednie środki finansowe. Kluczowe jest również to, aby zatrudnić doświadczoną ekipę budowlaną. Podczas wyboru tej najlepszej, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Jedną z nich jest podpisanie umowy o świadczenie usług remontowo-budowlanych.
Wybór dobrej i doświadczonej firmy budowlanej jest bardzo trudny. Na rynku jest bardzo duża konkurencja, a to dodatkowo utrudnia podjęcie współpracy z kimś, kto ma doświadczenie, dysponuje fachowym sprzętem, jak również zatrudnia pracowników, którzy wiedzą, jak podchodzić do swojej pracy.
Chcąc wybrać taką firmę, która ukończy remont w terminie, a także nie sprawi, że stracimy dużą ilość pieniędzy, powinniśmy wybrać taką, z którą od razu podpiszemy umowę. Umowa jest bardzo ważnym dokumentem, dzięki któremu obie strony będą zabezpieczone.
Co to jest umowa o świadczenie usług remontowo-budowlanych?
Współpraca z dobrym wykonawcą jest na wagę złota, ale powinna być oparta nie tylko na zaufaniu, ale przede wszystkim na odpowiednio przygotowanej umowie. Umowa na wykonanie budowy domu, remontu, aranżacji mieszkania jest kluczowa, dokładnie zabezpiecza zarówno inwestora, jak również wykonawcę.
Umowa nie musi być długa oraz skomplikowana, musi zawierać podstawowe informacje na temat zlecenia. Wśród najważniejszych kwestii należy wymienić:
– dane wykonawcy oraz inwestora,
– datę oraz miejsce zawarcia umowy,
– dokładny zakres obowiązków,
– wskazanie obowiązków inwestora, jak również wykonawcy,
– określenie ceny,
– określenie terminu, w którym prace muszą zostać zakończone,
– ewentualne sankcje za złamanie warunków umowy.
Umowa dokładnie określa, co musi zrobić wykonawca, aby skończyć remont w terminie, jak również to, jakie materiały mają zostać wykorzystane. Oczywiście firma musi działać zgodnie z prawidłami sztuki budowlanej i przeprowadzać prace tak, aby efekt był po prostu trwały.
Dlaczego umowa jest ważna?
Umowa jest bardzo ważna, gdyż określa ramy współpracy między wykonawcą, a inwestorem. Gdy któraś ze stron nie wywiązuje się z umowy, mamy możliwość egzekwowania swoich praw, również przed sądem. Gdy nie mamy żadnej umowy, możemy mieć na przykład bardzo duże problemy w sytuacji, gdy wykonawca będzie opóźniał remont, nieprawidłowo stosował materiały budowlane i wykończeniowe, będzie działał w taki sposób, który narazi inwestora na straty.
Average Rating