Ocieplenie dachu na budynku rolniczym

Ocieplenie dachu na budynku rolniczym

Read Time:1 Minute, 43 Second

Zapewnienie optymalnych warunków do hodowli bydła, trzody chlewnej, drobiu, przechowywania płodów rolnych i maszyn rolniczych, to tylko niektóre czynniki, jakie należy uwzględniać, projektując budynki gospodarcze. Jednym z elementów, które w największym stopniu wpływają na ergonomię i użyteczność stodoły, obory czy kurnika, jest jego termoizolacja. Wykorzystując dedykowane płyty izolacyjne np. Thermano Agro, stworzysz doskonałą termoizolację budynków rolniczych i gospodarczych.

Tajemnica skuteczności i doskonałych parametrów termoizolacyjnych sztywnej pianki poliuretanowej tkwi w zaawansowanej technologii jej produkcji. W tym celu wykorzystuje się poliizocjanurat (PIR), składający się w 90% z zamkniętych, wypełnionych gazem komórek o niskiej przewodności cieplnej. Dzięki temu sztywna pianka poliuretanowa wykazuje najniższy ze wszystkich dostępnych na rynku izolatorów współczynnik przewodzenia ciepła ƛ w przedziale 0,025 – 0,022. Dla porównania izolacja termiczna wykonywana metodą aplikacji pianki elastycznej (pianka natryskowa) charakteryzuje się przewodnictwem cieplnym na poziomie 0,040-0,035. Biorąc pod uwagę cenę pianki natryskowej i jej parametry – zdecydowanie nie opłaca się jej stosowanie. Te same parametry bowiem uzyskamy stosując styropian i płacąc za niego 3-4 razy mniej.

Izolacja odporna na wilgoć

Poliizocjanurat ma jednak o wiele więcej zalet niż tylko niskie przewodnictwo cieplne. Przede wszystkim jest to materiał niezwykle odporny na nasiąkanie, dzięki czemu nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania, nadal zapewnia doskonałą ochronę przed wilgocią. (przesiąkanie na poziomie <2%).

W tej sytuacji, z pełną odpowiedzialnością można uznać sztywną piankę poliuretanową PIR za najlepszy z dostępnych na rynku produktów do termoizolacji budynków gospodarczych i obiektów rolniczych.

image005a

Ochrona przed stresem termicznym

Zapewnienie optymalnej temperatury zwierzętom hodowanym w gospodarstwie rolnym nie jest rzeczą łatwą. Należy wziąć pod uwagę zarówno niskie temperatury zimą, jak i letnie upały. Sztywna pianka poliuretanowa gwarantuje najlepszy komfort termiczny chowu, ze względu na całkowitą eliminację zjawiska stresu cieplnego, który doskwiera zwierzętom szczególnie latem, kiedy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni.

Na rynku znajdziemy niezwykle bogaty wybór płyt do izolacji termicznej obiektów rolniczych. Thermano Agro to tylko jeden z przykładów. Warto zwrócić uwagę również na płyty PIR produkowane pod nazwą Izolite, Eurofloor, IKO Enetherm czy Kingspan Therma. Bogata oferta produktów dostępna jest na https://www.steelprofil.eu/oferta/plyty-izolacyjne-poliuretan-poliizocyjanurat-pir/.

image005

76211b2891e76f722b27e7dd205fc077?s=400&d=mm&r=g

About Post Author

jan

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Sprawny serwis kluczem do efektywności Previous post Sprawny serwis kluczem do efektywności
jak zapewnic prawidlowa wentylacje w pomieszczeniu posiadajac okna energooszczedne 01 Next post Jak zapewnić prawidłową wentylację w pomieszczeniu, posiadając okna energooszczędne?