przegroda balkonowa

Przegroda balkonowa – jak osłonić się przed sąsiadami?

Read Time:1 Minute, 45 Second

Gdy balkon w mieszkaniu jest łączony z balkonami innych mieszkań, wtedy warto zdecydować się na zamontowanie przegrody balkonowej. Co wybrać? Wariantów jest sporo, dlatego przyjrzeliśmy się bliżej różnym z nich, aby dobrać te najlepsze.

Dobra przegroda balkonowa – czyli jaka?

Wybierając przegrodę balkonową, należy przede wszystkim dobrać ją tak, aby zapewniała odpowiedni stopień prywatności, ale jednocześnie była odporna na czynniki pogodowe, trwała i wytrzymała. Także nie powinna ona stanowić zagrożenia, czyli po montażu powinna być stabilna i nie przewracać się.

Spełniająca powyższe wymagania przegroda balkonowa – https://fello.pl/przegrody-balkonowe/ może być wykonana z różnych materiałów, co również przekłada się na jej właściwości oraz na wygląd, co pozwala na dopasowanie jej do konkretnego stylu budynku czy aranżacji balkonu.

1. Przegroda balkonowa z drewna

Jedną z najczęściej wybieranych i najtańszych przegród na balkon jest ta wykonana z drewna. Można kupić ją w bardzo atrakcyjnej cenie i jest także łatwo dostępna – tego typu konstrukcje można dostać w popularnych marketach budowlanych i ogrodniczych.

Drewniana przegroda balkonowa składa się najczęściej z ułożonych poziomo deszczułek, które tworzą lekko ażurowe wykończenie. Druga opcja to zakupienie przegrody o wzorze kraty, która świetnie nadaje się do roślin pnących. Można również zdecydować się na przegrodę pełną, która zapewnia największą prywatność.

Minusem przegród balkonowych z drewna jest ich słaba wytrzymałość, ponieważ bez impregnacji mogą szybko niszczeć.

2. Przegroda balkonowa ze szkła hartowanego

Nowoczesnym wyborem jest przegroda balkonowa wykonana z hartowanego szkła. Do jej wykonania stosowane jest szkło mleczne albo mrożone, dzięki czemu zapewnia ono większy stopień prywatności.

Minusem przegród balkonowych ze szkła hartowanego jest ich spory koszt, chociaż nie można odmówić im trwałości i atrakcyjnego wygląd.

3. Panelowa przegroda balkonowa

Ciekawym pomysłem na odgrodzenie balkonu jest przegroda balkonowa wykonana jak popularne ogrodzenia panelowe. Składa się z poziomo zamontowanych przy sobie profili, które mogą być także ułożone pod kątem, dając efekt żaluzji.

Do wykonania takich przegród najczęściej stosowane są dwa materiały, a mianowicie aluminium lub stal ocynkowana. Są one poddawane również malowaniu proszkowemu, co powoduje, że wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem. Najpopularniejsze kolory to brąz, szarość i czerń. Niektórzy producenci oferują także przegrody balkonowe wykonane z profili drewnopodobnych, które do złudzenia przypominają naturalne drewno.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

fornir kamienny Previous post Fornir kamienny – czym się charakteryzuje?
renowacja dachu Next post Szybka renowacja dachu płaskiego – jak ją wykonać?