renowacja dachu

Szybka renowacja dachu płaskiego – jak ją wykonać?

Read Time:1 Minute, 47 Second

Dachy płaskie, w szczególności te kryte papą, są podatne na szybkie niszczenie. Jak przeprowadzić renowację dachu płaskiego bez ponoszenia znacznych kosztów i czasochłonnych prac?

Kiedy konieczna jest renowacja płaskiego dachu?

Materiały dekarskie służące do krycia dachów płaskich mają na celu zabezpieczenie ich powierzchni przed działaniem czynników pogodowych. Dodatkowo ich zadaniem jest poprawa poziomu termoizolacji budynku, aby zapobiec ucieczce cennego ciepła i zbyt wysokim rachunkom za energię.

Renowacje dachów – https://durodach.pl/wskazowki/uszczelnianie-remont-naprawa-zabezpieczenie-renowacja-dachu-z-papy/ konieczne są wtedy, gdy dochodzi do uszkodzenia materiałów dekarskich, co prowadzi do pojawienia się przecieków oraz pogorszenia właściwości termoizolacyjnych budynku. Profesjonalnie wykonana renowacja pozwala wtedy na przywrócenie pierwotnej funkcji dachu – można także zrobić to bez konieczności drogich i czasochłonnych prac montażowych.

Jak wykonać renowację dachu płaskiego?

Płaskie dachy najczęściej kryte są papą. To materiał niedrogi, skutecznie chroniący przed wilgocią, a w połączeniu ze styropianem również cechuje się on dobrymi parametrami termicznymi. Niestety, z czasem papa ulega zniszczeniu, głównie na skutek czynników pogodowych, w tym śniegu, gradu, promieniowania UV.

Gdy dach jest uszkodzony, wówczas kluczowe jest wykonanie jego renowacji, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się uszkodzeń i tym samym pogorszeniu parametrów budynku. Renowacje dachów płaskich mogą być prowadzone na dwa główne sposoby – z wykorzystaniem nowej papy albo nowoczesnych folii w płynie, które pozwalają na stworzenie na istniejącym dachu jednolitej warstwy odpornej na czynniki atmosferyczne.

Renowacja dachu płaskiego papą

Papę z dachu można zerwać albo pozostawić jej warstwę, by ułożyć na niej nową. Obecnie najczęściej stosowane są nowoczesne papy pozwalające na łatwy montaż z użyciem gazu albo ciepła, bez konieczności sięgania po lepiki.

Renowacja dachu płaskiego wykonana z użyciem papy daje dobry efekt, jednak trzeba również liczyć się z faktem, że po kilku czy kilkunastu latach dach będzie znów wymagał wykonania generalnego remontu.

Renowacja dachu membranami

Folie w płynie, czyli membrany stosowane na dachy pozwalają na łatwe i wygodne wykonanie prac renowacyjnych. Kładzione są one również bezpośrednio na papę, dlatego montaż jest wtedy bardzo szybki.

Folie pozwalają na stworzenie jednolitej, nieprzepuszczalnej warstwy, która ma także walory dekoracyjne. Dzięki temu, że folie są łączone bez szczelin, nie są podatne na przeciekanie. Te w jasnym kolorze mogą również zmniejszyć poziom nagrzewania się budynku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

przegroda balkonowa Previous post Przegroda balkonowa – jak osłonić się przed sąsiadami?
remont Next post Na czym polega umowa o prace remontowo-budowlane i dlaczego jest ważna?