sciany szczelinowe z bloczkow silikatowych2

Ściany szczelinowe z bloczków silikatowych

Read Time:1 Minute, 16 Second

Ściana zewnętrzna budynku powinna stanowić bezpieczną barierę, której założeniem jest ochrona domu przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Ważne jest więc, aby była odpowiednio szczelna oraz wytrzymała.

Aby tak się stało, musimy postawić więc na dobrze dobrany materiał. Mowa m.in. o silikatach.

Ściany szczelinowe z bloczków silikatowych – jak je tworzyć

Ściana szczelinowa, czyli trójwarstwowa, która składa się z trzech warstw: nośnej, izolacyjnej oraz osłonowej odpowiada za stabilność obiektu. Na niej więc spoczywa odpowiedzialność za przenoszenie obciążeń dachu oraz wyższych kondygnacji na fundamenty.

Podejmując decyzję o ich budowie w oparciu o silikaty trzeba koniecznie pamiętać o tym, że te produkty są zarówno wytrzymałe, jak i posiadają doskonałą izolacyjność akustyczną. Są przez to dość ciężkie.

Pamiętajmy więc o tym, że podstawą stabilnej konstrukcji są stabilne fundamenty. To na nch bedzie można oprzeć całą bryłę budynku. Zanim przystąpimy do pracy, sprawdźmy też podłoże oraz jego nośność. Po wykonaniu fundamentów, zatroszczmy się natomiast o odpowiednią izolację poziomą.

Kolejny krok, to budowa ściany. Najlepiej robić to wznosząc obie warstwy pasami o równej odległości pomiędzy kotwamy. Wymiar nie może przekraczać 50 cm.

Pierwszy krok – wzniesienie wewnętrznej warstwy konsrukcyjnej, a potem po zawiązaniu zaprawy, przypocowanie do niej izolacji i demonraż zewnętrznej warstwy elewacyjnej.

 

Sama budowa ściany szczelinowej z bloczków silikatowych, nie jest karkołomnym zadaniem. Ich dokładność wymiarowa sprawia, że mogą być one stosowane zarówno do murowania cienkich oraz zwykłych spoin.

Ściany szczelinowe z bloczków silikatowych – to gwarancja trwałości

Wybierając bloczki szczelinowe możemy mieć pewność, że kupujemy produkty o dużej wytrzymałości. Dobrze także akumulują one ciepło i posiadają sprawdzoną izolacyjność akustyczną.

fot. Silikaty

76211b2891e76f722b27e7dd205fc077?s=400&d=mm&r=g

About Post Author

jan

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

3 thoughts on “Ściany szczelinowe z bloczków silikatowych

Dodaj komentarz

tynkowanie Previous post Tynkowanie – zrób to w jeden dzień!
deweloper trojmiasto3 Next post Nad morze po zdrowie?