tynkowanie

Tynkowanie – zrób to w jeden dzień!

Read Time:1 Minute, 14 Second

Realia inwestycji budowlanych są nieubłagane. Obecnie liczy się nie tylko jakość, ale przede wszystkim – tempo wykonanych prac. W odpowiedzi na takie zapotrzebowania firma Baumit wprowadziła na rynek linię produktów  Speed, które jak zapowiada producent, pozwalają wykonać tę samą pracę, w znacznie krótszym czasie. 

Grupie nowości od Baumit przewodzą szybkowiążące tynki cementowo-wapienne: MPI 30 Speed wraz z jego lekką odmianą – MPI 30 L Speed.

Tynkowanie – pionierski MPI 30 Speed do każdego rodzaju pomieszczeń

Producent zapowiada, że tynk MPI 30 L Speed dedykowany jest wykonawcom, którym zależy na szybkiej realizacji prac. Prace tynkarskie mają według niego odbyć się zaledwie na przestrzeni kilku godzin. Ma za to odpowiadać ulepszona formuła produktu, której zadaniem jest skrócenie czasu, jaki potrzebny jest do zacierania – nawet z kilkunastu, do zaledwie ok. 2-3 godzin. Ma to nastąpić niezależnie od grubości warstwy, ani także od temperatury, bądź też chłonności podłoża. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że prace tynkarskie będzie można rozpocząć oraz zakończyć nawet dwukrotnie w ciągu dnia.

Tynkowanie Baumit

Tynkowanie – rozplanowanie zadań

Jak zapewniają przedstawiciele firmy Baumit, nowości, które wprowadzili na rynek, umożliwiają  nie tylko przyspieszenie prac, ale także ich lepsze rozplanowanie. Wszystko za sprawą tego, że zużycie nowego tynku wynosi  ok. 14 kg/m2/10 mm, podczas gdy innych ok. 11,5 kg/m2/10 mm.

Istotne jest także to, że laboratorium firmy Baumit okresowo stosuje recepturę tynku adekwatną do pory roku. Wszystko po to, by produkt zachowywał swoje właściwości niezależnie od panujących temperatur, co tłumaczy 3-miesięczny termin jego przechowywania.

fot. Baumit

76211b2891e76f722b27e7dd205fc077?s=400&d=mm&r=g

About Post Author

jan

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

2 thoughts on “Tynkowanie – zrób to w jeden dzień!

Dodaj komentarz

elewacja arsanit Previous post Jak dobrać odpowiedni produkt dekoracyjny na elewacje?
sciany szczelinowe z bloczkow silikatowych2 Next post Ściany szczelinowe z bloczków silikatowych