silikat1

Ściany z betonu komórkowego – co warto o nich wiedzieć?

Read Time:1 Minute, 21 Second

Ściany z betonu komórkowego cieszą się dużą popularnością ze względu na dobre parametry cieplne, krótszy czas budowania i przystępną cenę.

Ściany z betonu komórkowego – zalety

Beton komórkowy to materiał ciepły. Jego porowata struktura sprawia, że jest on doskonałym materiałem termoizolacyjnym. Znaczną część objętości zajmują pory powietrza, pozostałą część wypełnia mocny szkielet materiałowy. Dlatego też z betonu komórkowego buduje się choćby ściany nośne zewnętrzne w technologii jednowarstwowej.

Beton komórkowy to materiał zdrowy, ponieważ powstaje z surowców naturalnych: piasku, wody, wapnia, cementu. Produkt ten nie emituje żadnych gazów i innych szkodliwych substancji – również podczas pożaru, kiedy poddawany jest działaniu ekstremalnych temperatur.

Struktura betonu komórkowego sprawia, że ściany z niego wybudowane zapewniają przyjemny mikroklimat wewnątrz domu, nawet przy sporych wahaniach temperatury, a niezawilgocony cechuje się też mrozoodpornością. Dodatkowo, beton komórkowy może przyjąć nadmiar wilgoci z pomieszczenia i  oddać ją, gdy powietrze wewnątrz będzie zbyt suche.

Beton komórkowy jest również odporny na grzyby, pleśń i bakterie.

Beton komórkowy to materiał trwały i mimo porowatej struktury można z niego budować budynku jedno- jak i wielokondygnacyjne. Jest odporny na zamoczenie – szybko wysycha, a jego parametry nie zmieniają się po wyschnięciu.

Beton komórkowy to materiał ułatwiający budowę domu. Po pierwsze dlatego, że wymiar każdego bloczka jest taki sam. Pozwala to na szybkie stawianie ścian. Bloczki profilowane są na pióra i wpusty, dzięki czemu muruje się je na zaprawę cienkowarstwową i bez wypełniania spoin pionowych. Dodatkowo, dzięki niewielkiej gęstości, elementy murowe przy sporej objętości mają niewielką masę.

Łatwe jest też docinanie bloczków. Beton komórkowy pozwala również na swobodne kształtowanie brył budynków przez architektów – wszelkiego rodzaju krzywizny, wykusze, łuki można wykonać na budowie w sposób łatwy i bez odpadów.

 

76211b2891e76f722b27e7dd205fc077?s=400&d=mm&r=g

About Post Author

jan

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

elewacja arsanit Previous post Elewacja wizytówką domu
silikat sciany dzialowe Next post Ściany działowe z betonu komórkowego