Sinat - tynki gipsowe

Tynki gipsowe – zalety i wady

Read Time:1 Minute, 37 Second

Tynki gipsowe stosuje się do wykańczania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz budynków. Dzięki ich zastosowaniu uzyskujemy dużą gładkość bez konieczności nakładania gładzi gipsowej. Jednak, jak każdy materiał budowlany, tynk ma pewne wady i zalety. W tym artykule przeczytasz o najważniejszych plusach i minusach stosowania tynku gipsowego.

Zalety tynku gipsowego

Ważną cechą tego tynku jest łatwość jego nakładania i obróbki. Na rynku są dostępne zarówno tynki gipsowe do nakładania ręcznego jak i maszynowego. Więcej o stosowaniu tynku maszynowego można dowiedzieć się na stronie: http://www.siniat.pl/pl-pl/produkty- i-systemy/products/masy_e284785b- 3af4-43ae-b1fa- 93050518044c/tynk-gipsowy- nida-supra- l_fe448f71-fdb1- 4dff-a6e3- a4aa00fee782. Wybierając ten produkt zaoszczędzimy sporo czasu, również dlatego, że daje on doskonały efekt wygładzenia i nie ma już konieczności stosowania gładzi gipsowej. Ze względu na swój skład ten tynk jest po prostu biały. Jeśli w kolejnym etapie prac planujemy malowanie powierzchni jasnym kolorem, to zużycie farby będzie mniejsze. Tynk gipsowy wyróżnia się także dobrą izolacyjnością termiczną oraz zdolnością pochłaniania i oddawania wilgoci. Dzięki temu ściany nim pokryte mogą „oddychać”, a w pomieszczaniach jest przyjemny mikroklimat. Warto też wiedzieć, że to materiał o dużej odporności na działanie ognia. Tego rodzaju tynk może być nakładany zarówno z gładkim wykończeniem, jak i dekoracyjnie fakturowany.

Wady tynku gipsowego

Tynki gipsowe charakteryzują się mniejszą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, niż tynki na bazie cementu. Dodam jednak, że niektóre tynki są wzbogacone składnikami, które poprawiają ich parametry mechaniczne. Warto też pamiętać, że są one mniej odporne na działanie wilgoci, więc w pomieszczaniach o stałym wysokim stężeniu pary wodnej mogą szybko stracić swoje właściwości oraz wytrzymałość. Niewiele osób wie, że tynk gipsowy może też wywoływać rdzewienie elementów stalowych, jeśli nie zostały one wcześniej zabezpieczone przed korozją.

76211b2891e76f722b27e7dd205fc077?s=400&d=mm&r=g

About Post Author

jan

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

deweloper trojmiasto3 Previous post Nad morze po zdrowie?
szlifierka kątowa najważniejsze informacje castorama Next post Szlifierka kątowa – najważniejsze informacje