szlifierka kątowa najważniejsze informacje castorama

Szlifierka kątowa – najważniejsze informacje

Read Time:2 Minute, 22 Second

Szlifierka kątowa to specjalistyczne narzędzie, służące do obrabiania twardych materiałów. Za jej pomocą w szybki sposób można uzyskać gładką powierzchnię, przeciąć blachę czy elementy ceramiczne. Zobacz, jak działa szlifierka kątowa oraz na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu.

Zastosowanie szlifierki kątowej

Szlifierka kątowa to bardzo popularne urządzenie, znajdujące zastosowanie na budowie, podczas remontu, w profesjonalnych warsztatach i podczas drobnych prac przydomowych. Dzięki zastosowaniu różnych tarcz narzędzie to może być wykorzystywane nie tylko do szlifowania, ale także do cięcia. Sprawdzi się przy obróbce metalu, betonu, ceramiki, drewna i innych twardych materiałów. Warto pamiętać, że szlifierka kątowa pozwala wyrównać szlifowaną powierzchnię. Jeśli jednak zależy nam na jej wygładzeniu, będziemy musieli sięgnąć po inne, bardziej precyzyjne urządzenie, takie jak szlifierka mimośrodkowa czy szlifierka oscylacyjna.

Jak działa szlifierka kątowa?

Szlifierka kątowa to urządzenie napędzane prądem – wymaga zatem dostępu do sieci elektrycznej. Szlifierka może mieć zróżnicowaną moc, od 450 W do nawet 2600 W (zobacz różne typy szlifierek na tej stronie: https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/szlifierki-i-polerki/szlifierki-katowe.html). Wyposażona może być w różnego rodzaju tarcze, od których zależy zastosowanie urządzenia.

szlifierka kątowa

Najważniejsze parametry szlifierki kątowej

Najważniejszym parametrem szlifierki kątowej jest jej moc. Ze względu na tę właściwość szlifierki podzielić można na amatorskie oraz profesjonalne. Przy drobnych pracach domowych wystarczająca będzie moc mieszcząca się w przedziale 450-900 W; mniejsze prace budowlane wymagać będą zastosowania urządzeń o mocy od 600 W do 1200 W. Cięższe prace budowlane wiązać się będą z koniecznością zakupu szlifierki kątowej o mocy dochodzącej nawet do 2600 W. Kolejną cechą różnicującą szlifierki jest średnica tarczy. Do zastosowania amatorskiego odpowiednie będą modele z tarczą o średnicy 115 mm – takie urządzenia pozwolą na przecinanie blachy i płytek ceramicznych, usuwanie rdzy, wygładzanie spawów. Bardziej profesjonalne zastosowanie w warsztacie oraz przy mniejszych pracach budowlanych wymagać będzie zastosowania szlifierki o średnicy tarczy 125 mm. Najcięższe prace wykonywać można za pomocą szlifierek o średnicy tarczy 180-230 mm.

szlifierka kątowa

Wyposażenie szlifierki kątowej

Wybierając szlifierkę kątową, warto zwrócić uwagę na możliwość płynnej regulacji obrotów. Przydatny będzie system antywibracyjny, ograniczający poziom drgań. Ważna jest także blokada wrzeciona. W przypadku szlifierek o dużej mocy warto wybrać model wyposażony w ogranicznik prądu rozruchu. Na wygodę użytkowania przekłada się szybki hamulec ściernicy, pozwalający na przerwanie pracy i wyhamowanie tarczy w ciągu nawet 2 sekund. Szlifierki stosowane długotrwale powinny być wyposażone w układ anty-przeciążeniowy. Kupując szlifierkę, musimy zaopatrzyć się w tarcze o różnym zastosowaniu: do cięcia oraz do szlifowania. Innym podziałem tarcz jest przeznaczenie: do kamienia, metalu, stali, twardych materiałów budowlanych (cegły, ceramiki, kostki brukowej).

Kupując szlifierkę kątową, powinniśmy zwrócić uwagę na jej moc, średnicę tarczy oraz obecność dodatkowego wyposażenia.

76211b2891e76f722b27e7dd205fc077?s=400&d=mm&r=g

About Post Author

jan

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Sinat - tynki gipsowe Previous post Tynki gipsowe – zalety i wady
lazurowa 168 Next post Zamieszkaj na Bemowie – nowoczesna inwestycja Lazurowa168